X
تبلیغات
رایتل
1388/11/21شعر و ترانه یار دبستانی در سال 58 برای فیلم « از فریاد تا ترور» که نام اولیه آن یاردبستانی بود، توسط منصور تهرانی ، نویسنده و کارگردان فیلم ساخته شد. این ترانه با صدای « فریدون فروغی » برای تیتراژ فیلم – برای اولین بار- اجرا گردید. این فیلم که دارای مضمونی انقلابی و اعتراضی نسبت به فضای قبل از انقلاب و یادآور استبداد فرهنگی است عمده شهرت خود را مدیون آواز متن فیلم با عنوان «یار دبستانی» است. پیام شعر ترانه دعوت به مبارزه و نمادی از مبارزات ارزشی خاطره انگیز است.

فیلم که در حال و هوای آن دوران تأثیر گذار بود، در سال 1359 با نمایش عمومی در تهران و شهرستانها بر روی پرده سینماها رفت و با استقبال عمومی مواجه شد. اما پس از مدتی به دلایلی فیلم توقیف و از طرف نهادهای نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد به کارگردان اعلام می شود که صدای فریدون فروغی را حذف کند و حتی اجازه انتشار کاست ترانه با صدای فروغی و تنظیم عبداله یگانه نیز داده نمی شود.


لینک دانلود با حجم : 850 کیلو بایت

دوبیتی های زیبا دو بیتی های عاشقانه دوبیتی وبلاگ های زیبا متنهای زیبا یادداشت های روزانه یک دیوانه نوشته های زیبا متن زیبا متن های زیبا آهنگ قاصدک مهدی یراحی رهی معیری شعر ای کاروان بامداد فلاحتی دانلود آهنگ ای کاروان ای ساربان ای کاروان، لیلای من کج دوبیتی عاشقانه